
Program wydarzeń stacjonarnych
(Prosimy o wybór i kliknięcie wybranego oddziału aby zapoznać się z programem wydarzeń stacjonarnych)
Program wydarzeń online
9 maja – wtorek
"Zmiana i inspiracja - Praca z klientem na nowym poziomie!" - Tomasz Kuk, PCC ICF
Zapraszam wszystkich, którzy maja ochotę i odwagę głębiej popracować nad zmianą z klientem. Ochotę, ponieważ może czują potrzebę wejścia w inne poziomy pracy a nie wiedzą, jak to zrobić. Odwagę, ponieważ pełne zrozumienie piramidy wymaga trochę uwagi i czasu, aby swobodnie i bez stresu pracować efektywnie z klientem. Ale jest niesamowite!
To narzędzie pomocne, aby spojrzeć na sytuację w jakiej jesteśmy i siebie, z różnych punktów widzenia. Aby wygenerować więcej informacji i danych o nas lub sytuacji, w której się znajdujemy. Aby móc znaleźć pomysły i rozwiązania, na które nie możemy wpaść. Dlaczego? Ponieważ mamy wąski punkt widzenia na sytuacje i planujemy wyjścia, które nie wymagają od nas zbyt wiele wysiłku. Wiemy wszyscy, że ciężko wychodzić ze strefy komfortu i dlatego nie generujemy najczęściej rozwiązań, które do tego nas prowadzą. A sami sobie rzadko zadajemy niewygodne pytania. Zapraszam na 2 godziny ciekawej podróży.
Tomasz Kuk, PCC ICF – Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu – Grupy Edukacyjnej SOWARD. Wykładowca Wyższej Szkoły Lingwistycznej, Wyższej Szkoły HUMANITAS. Biznes coach (specjalizacja – podnoszenie poziomu sprzedaży w sieciach franczyzowych), trener biznesu, trener NLP. Certyfikowany coach International Coaching Federation (PCC), od 2013 roku, członek międzynarodowej organizacji ICF z ważną licencją potwierdzającą pracę w oparciu o najwyższe standardy ICF. Prelegent i organizator programów stażowych dla studentów i wykładowców w ramach współpracy uczelni polskich i ukraińskich. Organizator programów podwójnego dyplomowania.
Im więcej zdobywam doświadczenia, tym większy mam szacunek dla drugiego człowieka. Dlatego wspólnie z moimi klientami, od lat skutecznie wdrażamy zmiany w naszym życiu osobistym i zawodowym, aby móc znaleźć się w grupie tych, którzy pracując nie czują, że jest to dla nich obciążenie, a odskocznia do realizowania swoich planów i pokonywania wyzwań.
11:30 – 13:30
Jak efektywnie wykorzystać karty coachingowe w pracy nad zasobami klienta? - Edyta Kołodziej, PCC ICF
Czemu warto diagnozować swoje mocne strony?
Odkrywanie mocnych stron daje nam większe poczucie własnej wartości, pewności siebie, nazwanie na głos swoich zasobów może być pierwszym krokiem w świadomym budowaniu swojego „zaplecza” .
Znajomość swoich mocnych stron pozwala lepiej planować własną karierę i rozwój. Przyjrzenie się swoim kompetencjom, a także cechom charakteru , może być pierwszym krokiem w planowaniu swoich celów .
Często jednak my jak i nasi klienci nie potrafią jak „z rękawa „ wypisać swoich zasobów, dlatego w procesie coachingowymi możemy wykorzystać obraz i metaforę.
Podczas warsztatu :
– Poznasz konkretne ćwiczenie z wykorzystaniem kart coachingowych
– Zobaczysz w jaki sposób możesz wspierać swoich klientów w pracy nad odkrywaniem przez nich swoich mocnych stron
– Będziesz mieć okazje poprzyglądać się swoim mocnym stronom
– Podczas warsztatu dostajesz dostęp do Lumico online
Edyta Kołodziej, PCC ICF – coach , trener biznesu,twórca autorskich narzędzi coachingowych .
Zestawu Lumico – zestaw do coachingu, mentoringu i terapii oraz gry eMOCje .
Od 2013 r Właścicielka firmy Lumico : firma szkoleniowo – coachingowa .
Jako ekspert HR posiada doświadczenie w obszarach: doradztwa kadrowego, rekrutacji oraz rozwoju pracowników i szkoleń.
Planowała i organizowała procesy rozwojowe i szkoleniowe dla całych struktur sprzedażowych. W ramach projektu Projekt Customer Care Uniwersity zostało przeszkolonych trzy tysiące pracowników.
Odpowiadała za proces rekrutacji i rozwój trenerów wewnętrznych.
Ma ponad 20 letnie doświadczenie współpracy z firmami z obszaru Sprzedaży i Obsługi oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi.
Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, indywidualnych i grupowych
Prowadziła proces rozwoju trenerów prowadząc superwizje rozwojowe i certyfikujące.
Na stanowisku Kierownika Sekcji Treningu zarządzała zespołem trenerskim, realizowała proces rekrutacji i wdrożenia do pracy poprzez prowadzenie TtT oraz superwizje rozwojowe .
Zarządzała również 32-osobowym zespołem obsługi klienta.
14:00 – 16:00
Autoterapia i self-coaching we wspieraniu dobrostanu i rezyliencji - Adam Zemełka
Ruch samopomocy psychologicznej jest na kontynencie amerykańskim tak stary, jak stara jest psychologia akademicka. Amerykańska literatura samopomocowa, choć czasem trąci banałem, od samego początku była ściśle związana z kulturą, na gruncie której wyrosła. Kulturą wiary w ludzkie możliwości przyprawioną pragmatycznym rozumieniem idei nauki. Zarówno autoterapia, jak i self-coaching wyrastają z tego samego rdzenia. Rdzenia, którego odległych źródeł Albert Ellis – jeden z XX-wiecznych piewców autoterapii – upatrywał w filozoficznym dorobku stoików, a za przeszkodą, która zatamowała w XX wieku jego rozwój uznawał przemożny wpływ myśli Freuda. Mimo że na łonie coachingu często przytacza się słowa Johna Whitmore’a, wedle których celem coachingu jest uczynienie klienta własnym coachem, to na łonie terapii – pośród ponad 500 odnotowanych przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne modalności – cel autoterapeutyczny stawia się nazbyt rzadko. Tymczasem zarówno autoterapia, jak i self-coaching mogą nie tylko wyposażyć nas w narzędzia codziennego radzenia sobie z przeciwnościami i osiągania zamierzonych celów, ale również wzmocnić naszą odporność psychiczną i rezyliencję, stając się istotnym wsparciem dla zdrowia rozumianego w sposób całościowy.
Adam Zemełka – doktor psychologii oraz doktor nauk o zdrowiu. Terapeuta pracujący w nurcie skoncentrowanym na rozwiązanych i ericksonowskim. Wykładowca akademicki z ponad 10-letnim stażem (UAM, Collegium Civitas, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna, Uniwersytet WSB). Współtwórca pierwszych w Polsce studiów licencjackich i magisterskich na kierunku doradztwo i coaching. Inicjator jednego z pierwszych projektów autoterapii online, pod patronatem dr Debbie Joffe Ellis – żony i współpracowniczki prekursora psychoterapii poznawczej, dra Alberta Ellisa. Popularyzator neuronauki w obszarze edukacji, terapii i marketingu. Autor dziesiątków artykułów (“Charaktery”, “Psychologia w praktyce”, “Marketer+”, “Online Marketing”) oraz kilku książek, spośród których najnowsza ukazała się w 2023 r. pod tytułem “Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia”. Prowadzi popularnonaukowy blog: www.adamzemelka.pl.
16:30 – 18:30
Coaching relacji - Barbara Zawada, ACC ICF
Relacje stanowią ważną część naszego życia. Poprzez relacje realizujemy swoje potrzebę przynależności, która jest jedną z potrzeb każdego człowieka. Wielu z Nas uważa, że posiada życie spełnione, jeśli ma dobre, zadowalające Nas, relacje z innymi. Oczekujemy od innych zrozumienia, miłości empatii, docenienia, ale też nierzadko atencji. Niemniej zapominamy, że Nasze relacje w duże mierze zależą od Nas. Istnieje wiele przekonań, w Nas samych jak one powinny wyglądać.
Chciałbym Państwa zaprosić do gruntownego przyjrzenia się, gdzie relacją się zaczyna ?
Poprzez jakie obszary naszego życia wiedzie relacja, a gdzie się kończy.
Na warsztatach opowiem o tym :
– Gdzie zaczyna się relacja?
– Co znaczy być w relacji ?
– Dlaczego relacje nadają sens naszemu życiu i takim są priorytetowym ?
– Jakie mamy przekonania na temat relacji i co je blokuje?
– Opowiem o narzędziach wspomagających budowanie i wzmacnianie relacji?
– Dlaczego początek i koniec bywa ten sam.
Barbara Zawada, ACC ICF – Entuzjastka emocjonalnej wolności. Organizatorka coachingowych warsztatów „Pokochaj siebie”, „W drodze do siebie” i „Komunikacji w relacji”. Od wielu lat związania z zarządzaniem zasobami ludzkimi dla międzynarodowego koncernu. Na co dzień mieszkająca w Hannoverze i pomagająca Polakom w drodze do siebie.
19:00 – 21:00
10 maja – środa
Pewny siebie i autentyczny coach - Małgorzata Binias-Wilga, MCC ICF
Spotkanie jest dedykowane coachom, którzy mają poczucie, że brak pewności siebie negatywnie wpływa na prowadzone przez nich sesje, którzy czują, że mogliby bardziej zaufać sobie i swoim kompetencjom. Warsztat może zainteresować również osoby, które mimo ciągłego rozwoju jako coacha nadal nie pozyskują wystarczającej ilości Klientów, by być takim coachem jakim pragną być i żyć tak jak by chcieli.
Podczas warsztatu będziemy przyglądać się temu jak zaniżone poczucie własnej wartości może wpływać na prowadzone przez Ciebie sesje oraz sprzedaż usług coachingowych.
Dowiesz się również jak wzmacniać swoje poczucie własnej wartości i jak wykorzystać je w procesie pozyskiwania idealnych dla Ciebie Klientów.
Małgorzata Binias-Wilga, MCC ICF – Jestem akredytowanym coachem MCC ICF, superwizorką coachingu, psychologiem, trenerką i przedsiębiorczynią. Od lat uczę coachingu, zarówno w ramach przygotowania do akredytacji jak i rozwijając kompetencje coachów na wyższych poziomach zaawansowania. Od 10 lat prowadzę własną działalność. Posiadam ponad 3000 godzin doświadczenia w coachingu indywidualnym i zespołowym. To wszystko nie byłoby możliwe bez pracy zarówno nad kompetencjami coachingowymi oraz nad poczuciem własnej wartości i kompetencjami biznesowymi.
16.30 – 18.30
Relacja z ciałem jako żródło kreatywności - Julija Slaby
Nasze ciało odzwierciedla w jakiś sposób dotychczasowe doświadczenia życiowe, zatem włączając ciało w obszar naszej świadomosci mamy możliwość odbudowania poczucia swojego JA-cielesnego.
Bez kontaktu z ciałem nie jesteśmy w stanie rejestrować większości danych, które potrzebne są do pełnej integracji naszej osobowości. Uświadomienie sobie wrażeń cielesnych pomaga nam powiązać historię osobistą z obecnym funkcjonowaniem oraz tym jakim jestem człowiekiem i jak to wpływa na wiele obszarów, w których funkcjonuję.
Poczucie obecności płynie z kontaktu z naszym ciałem, a stan kreatywności jest przepływem energii pomiędzy naszym ciałem, sercem, umysłem i mądrością większą niż nasza osobista. Nie mając kontaktu z ciałem, możemy również blokować swoje naturalne procesy tworzenia, spontaniczność, wyrażanie siebie w różnych obszarach życia.
Zapraszam Ciebie na proces eksploracji i doświadczenia relacji ze swoim ciałem, w ruchu i bezruchu.
Odkryjesz w jaki sposób relacja ta wpływa na twoją energię życiową, poszukamy wspólnie takiego kontaktu z ciałem, który uruchamia w nas kreatywność, twórczość, radość życia.
Podczas warsztatu wykorzystywane będą narzędzia do pracy z ciałem, techniki fototerapeutyczne oraz narzędzia Points of You® Faces oraz Flow które pomogą poszerzyć świadomość poprzez zmianę perspektywy.
Julija Slaby – Pochodzę z Litwy, mieszkam w Polsce od 18 już lat , kształcę i edukuję się w różnych zakątkach świata. Moimi nauczycielami i mentorami są ludzie nauki, kreatorzy, szamani, jogowie. W swojej pracy łączę umysł, serce, ciało i Duszę.
Znam 6 języków: 4 biegle, 2 powierzchownie.
Podróże są wielką częścią mojego życia i wspierają mnie, by eksplorować nowe horyzonty, uczyć się nowych rzeczy i oduczać się starych schematów.
Od 18 roku życia pracuję w różnych strukturach, w wielkich korporacjach, w samorządzie, PR, inwestycjach. Prowadziłam warsztaty i szkolenia z kreowania wizerunku w organizacjach i skutecznej komunikacji.
W 2011 roku otrzymałam akredytację ICF, a od tam tego czasu rozpoczęłam moją przygodę z coachingiem, terapią i pracę z fotografią w coachingu i terapii.
Od 2013 roku współpracuję z twórcami Points of You® (Izrael), wprowadzając do Polski pracę z obrazem w coachingu. Prowadzę warsztaty, procesy rozwojowe, retreaty w różnych zakątkach świata, m.in. USA, Japonii, Tajlandii, Portugalii. Uzyskałam najwyższy stopień akredytacji z Points of You® – Lead Master Facylitator, jestem praktykiem metody The Work, blisko mi do Transformującej Obecności, szkolę się u Gabora Mate podejścia “Compassionate Inquiry”, jestem terapeutą Gestalt w trakcie akredytacji.
19.00 – 21.00
11 maja – czwartek
Wartości jako drogowskazy na drodze rozwoju w procesie coachingowym i mentoringowym - Andrzej Cieplak
Dlaczego temat wartości i o czym będzie?
– Znajomość swoich wartości to jeden z kluczowych elementów osobistego rozwoju.
– Wartości mają jedno z głównych miejsc w głębokim rozumieniu motywów swoich wyborów
– Świadomość własnych wartości to rzadki przypadek – jak można ja podnieść?
– Osobiste wartości, a kryterium ekologiczności celów na proces
– Pokażę sprawdzone narzędzia do pracy z wartościami
Program webinaru:
– Co rozumiemy przez wartości.
– Miejsce wartości w w modelach rozwoju osobistego i kryteriach ustalania celów.
– Świadomość wartości jest jak osobisty GPS – jak ustawić właściwe parametry?
– Narzędzia – praca z wartościami analityczna i metaforyczna.
Procesy mentoringowe i coachingowe z klientami, uświadomiły mi, jak dużą rolę w podejmowaniu najlepszych dla klientów decyzji ma świadomość osobistych wartości. Taka świadomość jest dosyć rzadko spotykana. Rozumienie samego pojęcia jak i odkrycie swoich, indywidualnych wartości, wymaga sporej, głębokiej pracy. Jednocześnie, uważam, że rozumienie swoich wartości jest jednym z filarów ustalania własnych priorytetów, ustalania celów i dokonywania zgodnych ze sobą wyborów.
Podczas webinarium podzielę się kilkoma, w mojej opinii skutecznymi narzędziami, które stosuję podczas pracy z klientami. Narzędzia te w istotny sposób podnoszą samoświadomość klienta i stanowią klucz do podejmowania wyborów i decyzji zgodnych ze sobą.
Andrzej Cieplak –
Pasjonat coachingu i mentoringu – mentor mentorów. Koordynator Akademii Mentora – programu mentoringowego, który został laureatem prowadzonego przez EMCC Poland konkursu SUPER M w 2022 r.
Akredytowany mentor EMCC na poziomie Senior Practitioner
Certyfikowany Coach Zespołowy i Grupowy (Pracownia coachingu NOVO)
Certyfikowany trener coachingu i mentoringu KINGMAKERS™ Academy
Certyfikowany konsultant diagnozy kompetencji DISC D3
Certyfikowany consultant badania inteligencji emocjonalnej TEIQ (Thomas International Ltd).
11.30 – 13.30
O coachingu zespołów zwinnych. - Marta Füchtenhans, PCC ICF
Zespoły zwinne skupiają się na dostarczaniu wartości klientom szybciej i przy mniejszej liczbie problemów. Zespoły Agile dostarczają pracę iteracyjnie, w niewielkich, ale użytecznych przyrostach. Zespoły te piszą user stories, priorytetyzują backlog, spotykają się na daily stand up, a czasem też grają w planning pokera.
Zrozumienie ram i metod, w których pracują zespoły zwinne pozwala lepiej wspierać je w procesach coachingowych.
Podczas spotkania przybliżę, na czym polega zarządzanie projektami w metodologii Agile, jak pracują zespoły zwinne, jak można z nimi pracować coachingowo, a także czym różni się rola Agile coacha od coacha w ujęciu ICF.
Poruszymy też kwestię przydatności profilowania behawioralnego zespołu na przykładzie Extended DISC i mapy zespołu oraz tego, co w zespołach może dziać się nie tak, czyli dysfunkcji pracy zespołowej.
Spotkanie dedykowane jest dla osób zainteresowanych coachingiem zwinnych zespołów oraz łączeniem coachingu z project managementem.
Serdecznie zapraszam.
Marta Füchtenhans, PCC ICF – trener biznesu oraz certyfikowany konsultant Extended DISC.
Przez kilkanaście lat pracowałam w międzynarodowych organizacjach zarządzając międzynarodowymi zespołami i projektami, często rozproszonymi. Mam doświadczenie jako project manager, a także jako Agile coach. Bardzo bliskie są mi techniki zwinne zarządzania projektami i praca z tzw. Agile mindset, pracowałam m.in. z zespołami w organizacji przechodzącej transformację z Waterfall na Agile.
Coachingiem w ujęciu ICF zajmuję się od 2014 roku. Pracuję coachingowo z klientami indywidualnymi oraz zespołami wspierając je w osiąganiu wyznaczonych celów i efektywnej współpracy. Łączę w ten sposób swoje ogromne pasje do coachingu i project managementu.
14.00 – 16.00
Dylematy Etyczne w pracy coacha - Anna Cywińska, MCC ICF
- Praktyczne rozumienie różnic między coachingiem, a innymi pochodnymi profesjami (trener, konsultant, psychoterapeuta, doradca zawodowy, mentor, superwizor)
- Czym jest kodeks etyczny ICF w praktyce coacha – drogowskazem postępowania, czy przejawem moralności? (etyka zawodowa, rola społeczna)
- Dylematy etyczne w praktyce coachingowej (coaching wewnętrzny i zewnętrzny) – studia przypadków
- Nowe zasady egzaminu on line CKA w ICF
- Quiz – 10 pytań
Interaktywny warsztat akredytowany w ICF zalicza 3h etyki.
Anna Cywińska, MCC ICF
Właścicielka firmy szkoleniowo-coachingowej Leader Business Institute i akredytowany coach International Coach Federation na poziomie MCC. Specjalizuje się w coachingu biznesowym i w obszarze edukacji. Prezes ICF Polska w latach 2012-2014. Coach koordynujący i prowadzący indywidualne i grupowe procesy coachingowe dla liderów biznesowych w języku polskim, angielskim. W pracy z klientami wykorzystuje autorską, akredytowaną przez ICF szkołę coachingu ACTP „Filary Coachingu – The Cornerstone Coaching”. Dzięki międzynarodowemu spojrzeniu na rozwój coachingu przyczynia się do tworzenia świadomego i profesjonalnego środowiska coachingowego w Polsce. Jej firma prowadziła projekt „Wzrost konkurencyjności coachów Polskich na rynkach międzynarodowych” nawiązując współpracę ze środowiskiem coachingowym w Kanadzie.
16.30 – 19.30
13 maja – sobota
Spacer poruszony - uważna fotografia w pracy coacha - Joanna Szeluga.
Ależ to będzie przedsięwzięcie 🙂 pójdziemy wszyscy razem, choć każdy w swoim miejscu na uważny spacer fotograficzny. Wspólnie doświadczymy mocy uważnego fotografowania poruszeń. A potem z tych poruszeń zaczerpniemy siły, radości, inspiracji… Zobaczymy, co dla nas przygotuje nasz spacer.
Co potrzeba:
– aplikacji zoom w telefonie
– zasięgu w miejscu spaceru
– naładowanych słuchawek (na kabelkach też super)
– aparatu fotograficznego, lub telefonu (sprawdzone: da się być na zoomie i fotografować)
Miejsce spaceru wybierz takie, w którym (poza zasięgiem) będziesz mogła/mógł swobodnie rozmawiać, może zatrzymać się na chwilę, przysiąść? Park, las, ławeczka, podwórko wokół domu, pokój??? Wybierz. Spacerować można wszędzie.
Plan jest taki: uważna praktyka, uważne fotografowanie, rozmowa ze zdjęciami, rozmowa o zdjęciach, wspólne dzielenie się na forum (dla chętnych), pytania i odpowiedzi, meta poziom, czyli inspiracje po co i jak wprowadzić spacerowanie do praktyki coachingowej.
Idziemy?
Joanna Szeluga – Od wielu lat fotografia i fotografowanie towarzyszy mojemu życiu i mojej pracy. Prowadząc sesje wsparciowe czy coachingowe często spaceruję i zapraszam do tworzenia. Mam takie poczucie, że odkrycie i korzystanie z twórczej części siebie niesie zmianę, daje radość, ożywia. Bliskie jest mi podejście Akceptacji i Zaangażowania tzw ACT i to w nim odkryłam, że żeby zmienić potrzebujemy stawiać nasze stopy inaczej. A w spacerach poruszonych – na taki jeden Was zapraszam – jest i ruch i tworzenie, i jest rozmowa. Jest spotkanie. Zapraszam.
9.00 – 11.00
Embodiement – praca poprzez ciało w coachingu - Magda Skopińska, ACC ICF
Jak rozpoznać i pracować z tym, co wpisało się głęboko w nasz system nerwowy: reakcje, schematy zachowań, dominujące emocje, nastroje, sposoby budowania relacji i wiele innych. Dlaczego mimo poważnych, powtarzanych deklaracji nie jesteśmy w stanie zmienić nawet tego, co wydaje się naprawdę ważne. Jak rozpoznawać zautomatyzowane reakcje, które tak weszły w krew, że wydają się niezmienną częścią naszego charakteru? W jaki sposób „pozostać” z emocją, czy silną reakcją nie walcząc z nią i nie dając się jej ponieść.
Somatics nurt obecny od ponad 35 lat, który w dobie szybko rozwijającej się neurobiologii zyskał mocne podwaliny naukowe i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród coach’ów, terapeutów i klientów. Traktuje ciało jako całość. W ciele, a nie w głowie, zachodzą emocje, nastroje, reakcje w stresie. Ciało jest miejscem tworzenia relacji z innymi i z samym sobą oraz niewerbalnej komunikacji. Pracując poprzez ciało mamy bezpośredni dostęp do tych zautomatyzowanych reakcji, które są odpowiedzialne za większość naszych codziennych działań.
W czasie warsztatu dowiemy się o podstawach tego podejścia, ale przede wszystkim będziemy mogli poćwiczyć. To może pozwolić na lepsze poznanie siebie, ale również na poznanie pewnych prostych praktyk, które można stosować w pracy z klientami.
Dr n. med Magda Skopińska – Coach ontologiczny i Coach somatyczny Jedyna w Polsce Master Somatic Coach , certyfikowana przez Strozzi Institute w Kalifornii – główny ośrodek rozwoju i nauczania podejścia Somatics. Założycielka LaFOL Institute, propagującego holistyczne podejście do rozwoju i terapii. Instytut w pracy z klientami i zespołami wybiera różne sposoby uczenia się i wspierania transformacji: poprzez zrozumienie i język, poprzez emocje i nastroje oraz poprzez ciało, docierając do dominujących w życiu reakcji i działań wyuczonych, w dużej mierze automatycznych.
11.30 – 13.30
Superwizja dla praktyków - Zbigniew Kieras, MCC ICF
Warsztaty superwizyjne dedykowane są osobom praktykującym coaching i zainteresowanym rozwojem zawodowym. Jak większość superwizji korzystają z podejścia systemowego, opartego o wiele perspektyw. Jak większość superwizji odwołują się do potrzeb uczestników związanych z praktycznym aplikowaniem kompetencji ICF, osobistych wyzwań czy świadomemu rozwojowi określonej umiejętności.
O ich niezwykłości decyduje fakt, że pozwalają świadomie doświadczać tego, jak warto komunikować się z nieświadomością klienta. Podczas superwizji korzystamy z doświadczeń wszystkich uczestników. Każdy ma możliwość podzielenia się swoim bogactwem i zaczerpnięcia z zasobów innych coachów. Doświadczenie mówi więcej niż 1000 słów. Trzeba go po prostu doświadczyć.
Zbigniew Kieras, MCC ICF – Coach MCC International Coach Federation, trener biznesu, NLP Master Trainer. propaguje Ericksonowskie podejście do pracy z ludźmi. Właściciel firmy szkoleniowej AC&T Advanced Coaching & Training.
Propagator profesjonalnego wykorzystania coachingu w organizacjach, członek ICF Polska i ICF Global, Mentor Coach i Asesor ICF, członek założyciel i superwizor Izby Coachingu.
Od 25 lat realizuje programy rozwojowe (szkoleniowe i coachingowe) dla największych firm w Polsce, kierując się dewizą: Radość z rozwoju. Na jego doświadczenie składa się ponad 3500 godzin coachingu, setki asesmentów, superwizji i mentoringów.
Wykłada na studiach podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Poza pracą, pasjonują go góry (ratownik TOPR) oraz konie.
14.00 – 16.00
Heros Navigares -Podróż Bohatera® - Jak wspierać klienta w świadomym budowaniu jego roli życiowej lub zawodowej - Dr Katarzyna Karska
Heros Navigares -Podróż Bohatera® – czyli jak wspierać klienta w świadomym budowaniu jego roli życiowej lub zawodowej?
Chcesz poznać intuicyjną strukturę i wciągającą fabułę gry Podróż Bohatera®, aby efektywniej prowadzić procesy coachingowe (grupowe, zespołowe i indywidualne) -wspierające klienta w budowaniu ważnej dla niego roli związanej z życiem osobistym, pracą lub biznesem?
Interesują Cię obszary pracy rozwojowej, takie jak:
• praca z wizją i powołaniem;
• adaptacja do zmiany/ kontekst oporu przed zmianą/ przechodzenie zmiany
• praca z wartościami i zasobami i nadawanie im znaczenia;
• praca z autentycznością i osobistą odwagą w budowaniu i pełnieniu roli życiowej/zawodowej;
• diagnozowanie przeszkód i strategie radzenia sobie z nimi;
• praca z archetypowymi wzorcami/archetypem cienia w świadomym wypełnianiu roli;
• kontekst pracy związanej z relacjami (w zespole/rodzinie);
• weryfikowanie potrzeb własnych/oddzielanie ich od cudzych (potrzeba vs przymus);
Narzędzie jest wsparciem, gdy pracujesz z klientami, którzy budują nową rolę lub potrzebują się odnaleźć w rolach zawodowych/życiowych – takich jak np.: roli lidera; mentora; eksperta, nauczyciela; rodzica, partnera w relacji osobistej. Są idealnym narzędziem do onboardcoachingu – gdy pracownicy wchodzą w nową rolę zawodową lub są nowi „na pokładzie”.
Jeśli powyższe informacje dotyczą twojego obszaru zainteresowań – zapraszamy Cię na warsztat z grą Heros Navigares® – znanej w Polsce pod nazwą Podróż Bohatera®
Gra w którą zagrało już kilka tysięcy osób i która sprawdza się jako narzędzie będące „symulacją” zmiany, przed którą stoi klient. Oprawa graficzna, metodologia gry i dobór ćwiczeń pogłębiających, sprawiają, że gracze w niemal intuicyjny sposób wchodzą w rozgrywkę, odkrywając te mniej lub bardziej uświadomione aspekty swojego życia!
Spotkanie będzie okazją, aby dowiedzieć się w jaki sposób i w jakich obszarach swojej praktyki coachingowej/trenerskiej – możesz wykorzystać to narzędzie.
Przede wszystkim, będzie to okazja, aby wybrać się w „podróż do siebie” i przyjrzeć temu, co na ten moment Twojego życia lub na tym etapie pracy zawodowej – domaga się Twojej uwagi. Zastanowisz się o co potrzebujesz zadbać, aby lepiej zrealizować, to co dla Ciebie ważne! Będziesz mieć okazję, aby odkryć swoje archetypowe wzorce i skonfrontować je ze sposobem w jaki postrzegasz siebie i otaczającą Cię rzeczywistość.
Warsztat może być dobrą okazją abyś zastanowił/a się nad własną rolą zawodową lub osobistą w której obecnie funkcjonujesz a która potrzebuje Twojej atencji!
Dr Katarzyna Karska – Autorka wielu narzędzi rozwojowych w tym gry coachingowej: Podróż Bohatera®. Trenerka, coach (PCD Noble Manhattan Coaching), specjalizuje się w procesach rozwojowych, teambuldingowych i onboardingowych. Jej coachingowe kompetencje od wielu lat wykorzystywane są w procesach grupowych i zespołowych do budowania silnej wizji pracy i budowania poczucia sensu z pełnionej roli zawodowej. Czterokrotnie wygrywała europejskie konkursy na innowacje społeczne a marka Podróż Bohatera została wyróżniona tytułem Marki Społecznie Odpowiedzialnej 2019 roku!
Swoje przekrojowe bogate doświadczenie zdobywała pracując w dziale HR jako ekspert odpowiedzialny za rozwój zasobów ludzkich, jako asesorka i mentorka w projektach dla społecznych star-up ów. Ma doświadczenie w tworzeniu rozwiązań dedykowanych osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Posiada kompetencje w zakresie diagnozowania i zarządzania talentami (Certificate in Talent and Career Management) IBD Business School oraz asesora w projektach rozwojowych i rekrutacyjnych Assessment Centre oraz Development Centre.
16.30 – 19.30
DO ZOBACZENIA ONLINE!