
Program wydarzeń stacjonarnych
Poniedziałek 8 Maja – POZNAŃ
Kompetencje interkulturowe w pracy coachingowej - Katarzyna Bieniecka-Drzymała, ACC ICF
Rozwijanie kompetencji interkulturowej jest zjawiskiem szerszym od nauczania kultury. Wiąże się ono nie tyle z różnymi przejawami kultur, ile z rozwijaniem świadomości, że kultury różnią się od siebie i nie zawsze nasze zachowanie może być odpowiednio zrozumiane przez obcokrajowców, a my sami nie zawsze jesteśmy w stanie odpowiednio zinterpretować intencje przedstawicieli innych kultur. Dlatego kompetencja interkulturowa oznacza, obok rozwijania wiedzy na temat kultury docelowej, własnej i innych kultur, rozwijanie różnych umiejętności, które pozwolą na udaną komunikację w przypadku wystąpienia różnic na tle kulturowym. Jakie materiały dydaktyczne najlepiej pomagają w rozwijaniu
Katarzyna Bieniecka-Drzymała, ACC ICF – od 2018 roku akredytowana coach ICF (ACC), członkini ICF Oddział Poznań
• wykładowczyni w Zakładzie Glottodydaktyki i Badań nad Interkulturowością w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu,
• tłumaczka języka angielskiego i niemieckiego
MIEJSCE: Wydział Studiów Edukacyjnych UAM,
ul. Szamarzewskiego 89, Poznań.
Sala: Rady Wydziału 508
14.00 – 16.00
Przebudzenie, czyli zrozumieć siebie. - Maria Grunwald ACC ICF
Poznasz narzędzia, które pozwolą spojrzeć szerzej. Zrozumieć nie wiem. Zobaczyć utknięcia. Czasem tak niewiele może zdziałać tak wiele.
Warsztat skierowany dla Coachów, Trenerów Biznesu, Managerów, HR i wszystkich profesjonalistów pracujących z ludźmi.
Maria Grunwald – ACC ICF
Mgr Doradztwa i Coachingu, Akredytowany Coach ICF,
Psychoterapeuta Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej,
Certyfikowana Trenerka Stylów Myślenia i Działania FRIS,
Certyfikowany Mediator Rodzinny Sądowy i Poza Sądowy,
Certyfikowany Trener Redukcji Stresu, Trener Neurografiki, Doradca Zawodowy.
Absolwentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi.
Jako FRISowy Wizjoner Gracz patrzę szeroko i trafnie określam sytuacje, szczególnie kryzysowe.
Interesują mnie relacje międzyludzkie, wpływ naszych emocji na nasze ciało.
Choroby psychosomatyczne. Nasze ograniczenia i kotwice wynikające z naszych przekonań.
Praca nad wartościami spójnymi z sobą.
Rozwiązywanie konfliktów poprzez mediacje. Konstruktywna komunikacja, więzi emocjonalne z dzieciństwa. Praca nad wartościami spójnymi z sobą.
Rozwiązywanie konfliktów poprzez mediacje.
Samozarządzające organizacje i szukanie rozwiązań. Zarządzanie przez coaching.
MIEJSCE: Wydział Studiów Edykacyjnych UAM,
ul. Szamarzewskiego 89, Poznań.
Sala: Rady Wydziału 508
16.30 – 18.30
Coaching-od powozu do metody - Łukasz Dudziński, ACC ICF
Wydarzenia organizowane przez ICF Polska pokazują potrzebę podzielenia się wiedzą o genezie i podstawach coachingu.
Przybywa (co cieszy) nowych coachów, którzy na różnych drogach profesjonalizacji, kończąc kursy i szkoły nie poznali tych faktów.
Opowiem o genezie i rozwoju coachingu na podstawie rzetelnych opracowań i wiedzy od znakomitych wykładowców, jako absolwent pięcioletnich studiów coachingowych.
Jeśli nie kojarzysz miasteczka KOCS, a nazwiska Timothy Gallwey, John Whitmore czy Coleman Griffith są Tobie obce – to konwersatorium jest dla Ciebie.
Łukasz Dudziński, ACC ICF –Dyplomowany trener biznesu, coach i doradca zawodowy. Trener wewnętrzny w międzynarodowej sieci handlowej CASH&CARRY.
Członek Zarządu ICF Polska, akredytowany i certyfikowany coach ICF Global (ACC), wykładowca akademicki WSB Poznań na kierunkach Psychologia w Biznesie i Psychologia.
MIEJSCE: Wydział Studiów Edukacyjnych UAM,
ul. Szamarzewskiego 89, Poznań.
Sala: Rady Wydziału 508
19.00 – 21.00
Piątek 12 Maja – POZNAŃ
Cykl Kolba - 4 zdolności ułatwiające naszym klientom uczenie się na podstawie doświadczania - Joanna Krajewska, Wojciech Busiel
Zapraszamy na warsztat, którego celem będzie refleksja wokół zdolności człowieka do uczenia się na podstawie doświadczania.
W oparciu o Teorię Uczenia się na Podstawie Doświadczania Davida Kolba opowiemy o 4 zdolnościach człowieka (oraz odpowiadających im barierach), które pozwalają uczyć się na podstawie doświadczeń, a tym samym wzrastać i rozwijać się w pełnionych rolach zawodowych. Podczas spotkania zaprosimy też Uczestniczki i Uczestników do krótkiej pracy warsztatowej, podczas której będziemy mogli wspólnie zastanowić się nad tym, jakie interwencje czy pytania coachingowe mogą pomagać rozwijać poszczególne zdolności i tym samym przekraczać napotykane przez nasze klientki i naszych klientów bariery w rozwoju i zmianie.
Joanna Krajewska – dr nauk humanistycznych, wykładowczyni akademicka, trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana coachka Instytutu Gallupa, analityczka
transakcyjna w obszarze organizacji w kontrakcie certyfikacyjnym z European Assotiation of Transactional Analysis. Współwłaścicielka Ośrodka Dialogi i Zmysły, który wydał na koniec minionego roku książkę D. i A. Kolbów Uczenie na podstawie doświadczania. Podręcznik dla edukatorów, trenerów i coachów.
Wojciech Busiel – psycholog, superwizor, certyfikowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psychoterapeuta, posiada też certyfikat Polskiej Szkoły Coachingu
Kontrakt. Współwłaściciel Ośrodka Dialogi i Zmysły, który wydał na koniec minionego roku książkę D. i A. Kolbów Uczenie na podstawie doświadczania. Podręcznik dla edukatorów,
trenerów i coachów oraz Grupy Szkoleniowej Halibut. Specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu procesów rozwoju kompetencji interpersonalnych.
MIEJSCE: Collegium Da Vinci,
ul. Kutrzeby 10, Poznań.
Sala: N 306
10.00 – 13.00
Profesjonalny coaching, czyli jak wykorzystać coaching do rozwoju własnego potencjału? - Małgorzata Klimorowska, ACC ICF
Na ile ten warsztat jest dla mnie? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to oznacza, że jest dla Ciebie.
O czym będzie? Będzie o profesjonalizmie, o profesjonalnym coachingu.
Podzielę się z Wami moją wiedzą w tym obszarze. W trakcie spotkania doświadczycie coachingu.
Zapraszam.
Małgorzata Klimorowska, ACC ICF – Pedagożka, coach ACC ICF, trenerka komunikacji międzykulturowej. Odbyła szkolenie z RTZ. Absolwentka podyplomowych studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi na UAM. Od kilku lat prowadzi autorskie warsztaty z Komunikacji Jutra na Uniwersytecie Otwartym UAM, zajęcia ze studentami, doktorantami oraz licealistami. Badaczka (otwarty przewód doktorski w 2019 roku, 2 publikacje naukowe). Posiada ponad 10 letnie doświadczenie menadżerskie. Propagatorka zdrowego trybu życia. Joginka. Ultramaratonka.
MIEJSCE: Collegium da Vinci,
ul. Kutrzeby 10, Poznań.
Sala: N 306
14.00 – 16.00
Droga i rozwój coacha w kierunku wspierania oraz pracy z osobami dorosłymi z ADHD - Tomasz Tajchman, ACC ICF
Coaching to metoda wsparcia, która może przynieść wiele korzyści dla osób z neuroróżnorodnościami, w tym z ADHD. Coaching skupia się na wyzwoleniu potencjału klienta poprzez rozwijanie umiejętności, pozytywnych nawyków oraz motywacji do realizacji celów. Dla osób z ADHD coaching może być szczególnie korzystny, ponieważ pomaga w organizacji codziennych działań, zwiększa koncentrację, poprawia samodyscyplinę i pomaga budować wspierające rutyny.
Aby coach mógł efektywnie pracować z osobami z ADHD, powinien mieć nie tylko ogólne wykształcenie i doświadczenie w coachingu, ale także dodatkową wiedzę na temat neuroróżnorodności i specyficznych wyzwań, z jakimi spotykają się osoby z ADHD.
Ważne jest, aby coach zrozumiał, jak działa mózg u osób z ADHD i jakie są specyficzne trudności, takie jak kłopoty z koncentracją, impulsywność, problemy z organizacją, niedostateczna samodyscyplina czy niskie poczucie własnej wartości.
Rozwój coacha, który chce pracować z osobami z ADHD, może obejmować:
1. Uczestnictwo w szkoleniach dotyczących ADHD.
2. Czytanie książek, artykułów i innych źródeł, które poszerzają wiedzę na temat.
3. Współpraca z innymi specjalistami, takimi jak psychologowie, terapeuci czy lekarze, aby poznać perspektywę innych ekspertów i poszerzyć wiedzę na temat ADHD.
Tomasz Tajchman, ACC ICF. – Coach ACC ICF, trener biznesu, trener zmiany i HR Business Partner. Ukończył 2. stopniowe studia na kierunku Doradztwo i Coaching Collegium Da Vinci w Poznaniu oraz studia podyplomowe HR Business Parter.
Zafascynowany neuroróżnorodnością, od 6 lat z powodzeniem i satysfakcją wspomaga Klientów indywidualnych w rozwoju i osiąganiu pełni swoich możliwości.
Propagator wykorzystania coachingu, jako metody wspierającej zwiększanie życiowej i zawodowej skuteczności u osób dorosłych z ADHD.
MIEJSCE: Collegium Da Vinci,
ul. Kutrzeby 10, Poznań.
Sala: N 306
16.30 – 18.30
Uważny coach - Małgorzta Hybińska, ACC ICF
Podczas warsztatu przyjrzymy się uważności w dwóch aspektach: w jaki sposób wspiera nasz indywidualny rozwój oraz jak pomaga budować głębszą przestrzeń rozwoju Klienta.
Doświadczymy kilku prostych technik rozwijających uważność które sprawdzą się na co dzień.
Małgorzta Hybińska – ACC ICF
Na co dzień buduję bezpieczną przestrzeń i towarzyszę ludziom w rozwoju, w lepszym poznaniu siebie i złapaniu balansu. Jestem pedagożką, coachką, nauczycielką jogi i medytacji, miłośniczką życiowej równowagi ze sporą dawką optymizmu…
MIEJSCE: Collegium Da Vinci,
ul. Kutrzeby 10, Poznań.
Sala: N 306
19.00 – 21.00
UWAGA! Nie wystawiamy zaświadczeń dla uczestników za udział w webinarach w ramach International Coaching Week
DO ZOBACZENIA!