Blog

04/03/2017

JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w Coachingu

Zapraszamy na Coaching Cafe „JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w Coachingu”

CEL WARSZTATU:

Poznać i doświadczyć jak wykorzystywać fotografię w coachingu.

OPIS PROGRAMU:

Osobiste fotografie, dziś często robione na co dzień, stare zdjęcia z dzieciństwa, fotografie rodzinne, te nowe zrobione wczoraj czy przed rokiem opowiadają o życiu, doświadczeniach, emocjach osób. Poprzez zdjęcia ludzie komunikują się w syntetyczny i całościowy sposób, przekazując na jednym obrazie co widzą i przeżywają, jakie odczuwają emocje, na co zwracają uwagę, jak postrzegają świat. Fotografie są nośnikami pamięci Klienta, mają swoje wewnętrzne znaczenia. Pozwalają Klientowi lepiej zajrzeć do swojego wewnętrznego świata, przypomnieć sobie i lepiej zrozumieć własne doświadczenia, emocje, motywacje, marzenia, i inne ważne w procesie zasoby, zwizualizować swoje postanowienia nadając im konkretną postać. Są pomocne w coachingu, aby pogłębić wgląd i rozumienie siebie, zaangażować się w pełni w proces, wzmocnić zmianę.

Coach odgrywa rolę moderatora, i stosuje narzędzia odnoszące się do twórczego i niesugerującego znaczeń wykorzystania fotografii, ułatwiając Klientowi uzyskanie wglądu i zrozumienie swoich potrzeb.

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE, KTÓRE ZDOBĘDZIECIE PODCZAS WARSZTATU:

  • Czym jest fotografia w coachingu?
  • Co się kryje za hasłem „Phototherapy Techniques” rozwiniętymi m.in. przez Judy Weiser?
  • Co jest ważne podczas ustalania kontraktu w coachingu z fotografią?
  • Jakich pytań używać i jak pracować ze zdjęciami podczas sesji coachingowej?
  • Przykładowa sesja coachingu z fotografią
  • Poprowadzenie mini-sesji z fotografią
  • Dodatkowym atutem warsztatu będzie temat, na którego przykładzie zaprezentowane zostaną techniki w coachingu z fotografią. Będzie to temat RADOŚCI w życiu.

DODATKOWE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW:

Każdy z uczestników niech przyniesie ze sobą trzy zdjęcia, na których jest widoczny (z twarzy/ postaci) i które przedstawiają radosne, śmieszne, zabawne, wesołe momenty w jego życiu.

INFORMACJE O PROWADZĄCEJ:

Do (Dorota) Raniszewska, Warszawa, Polska, jest Coachem i Trenerką, pisarką i fotografem, Licencjonowanym Konsultantem Motivational Maps™, Certyfikowaną Trenerką Points of You®, z wykształceniem w zakresie filologii i rozwoju osobistego. Szkoliła się także w technikach Terapii Tańcem i Ruchem, Kontakt Improwizacji i medytacji. Stosuje Fotografię w praktyce Coachingu w połączeniu z pisaniem i działaniami ekspresyjnymi w przyrodzie, aby stymulować rozwój osobisty i autorefleksję, uruchamiać zmianę społeczną, pomagać ludziom, aby odważyli się marzyć, spełniać swoje życiowe potrzeby, rozwijać wrażliwość, akceptację, wykorzystywać swoją siłę. Pracuje też dużo z zespołami, aby wspierać integrację społeczną i relacje międzyludzkie oparte o szacunek. Autorka książki „JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej”. Książkę można znaleźć na stronie: https://obrazwcoachingu.pl/ksiazka-jeden-obraz-wiele-slow/. Stworzyła grupę na Facebooku pod tą samą nazwą co jej książka JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Prowadzi warsztaty z wykorzystania Fotografii w Coachingu. Więcej o jej szkoleniach można znaleźć na stronie: https://obrazwcoachingu.pl/

Prosimy o potwierdzenie obecności na adres: gdansk@icf.org.pl

płatność:

Członkowie ICF – bezpłatnie

Pozostałe osoby 50 zł – płatne przelewem.

W związku z warsztatową formułą zajęć liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o zapisanie się pod adresem: gdansk@icf.org.pl

Pierwsze osoby, które zgłoszą na maila chęć uczestnictwa dostaną od nas potwierdzenie, że zostały zapisane, pozostałe trafią na listę rezerwową. Zapisane osoby proszone będą o dokonanie płatności, ponieważ ostatecznym potwierdzeniem zapisu jest przesłanie na maila gdansk@icf.org.pl kopii przelewu w ciągu dwóch dni od momentu otrzymania od nas potwierdzenia. Jeśli osoby zapisane nie zapłacą w wyznaczonym czasie, kolejne osoby z listy rezerwowej będą powiadamiane o dostaniu się na warsztat i proszone o opłatę w ciągu dwóch dni.

Sposób płatności: przelew

Polskie Stowarzyszenie Trenerów Rozwoju Osobistego, Oddział ICF

Bank Pekao S.A. IV O. w Warszawie

Nr konta: 54 1240 1053 1111 0010 0863 5274

Tytułem: ICF Gdańsk, Coaching Cafe, 27.04.2017, imię, nazwisko

Bardzo prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu: gdansk@icf.org.pl

Jeśli chcesz otrzymać fakturę za uczestnictwo w Coaching Cafe orgaznizowane przez lokalny oddział ICF, proszę prześlij

  • dowód zapłaty
  • dane (nazwa firmy, adres, NIP)

do asystentki zarządu pani Aleksandry Krupskiej (info@icf.org.pl), która jest odpowiedzialna za wystawianie faktur za udział w tych spotkaniach. Wszelkie pytania odnośnie faktur także należy kierować do p. Aleksandry.

Bez kategorii
About Redaktor Gdańsk

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *